Нейроинтерфейс Neuralink – бездротової чіп Link в формі монети та вплив на безпековий фактор.

Ілон Маск провів другу публічну демонстрацію технології Neuralink 28 серпня. В ході презентації він представив перероблену версію нейроінтерфейси, відповів на питання і показав результати роботи на двох свиней – їм успішно імплантували чіп і зчитували мозкову активність.

Він заявив, що в першу чергу Neuralink призначений для лікування захворювань, таких як параліч, деменція і хвороба Альцгеймера. Презентація спрямована на пошук талановитих фахівців для роботи над проектом, а не збір інвестицій, зазначив Маск.

Мільярдер порівняв нову версію Neuralink з іншими нейроінтерфейси і минулим прототипом – за його словами, попередня версія з зовнішнім завушним передавачем була занадто громіздкою.


Тепер вся електроніка розміщена в чіпі, розміром 23×8 мм – він отримав назву Link.

Він поміщається під шкіру і крізь череп підключається нитками до мозку. Чіп повністю ховається після імплантації і не відчувається власником, зливається з кісткою черепа і не видно зовні.


 • Новий чіп більш функціональний і продуктивний, ніж всі попередні моделі нейроінтерфейси. Наприклад, він може транслювати музику і працювати з різними пристроями по Bluetooth-з’єднанню.
 • Число електродів для передачі інформації від нейронів зменшилася з 3072 до 1024.
 • Зчитування активності мозку відбувається всередині чіпа, а дані з чіпа і на чіп передаються по бездротовому зв’язку – буде розроблено мобільний додаток для управління Neuralink. Радіус дії – до 10 метрів.
 • Основне завдання команди – створити довговічне пристрій, який зможе працювати без деградації десятки років.

Пристрій працює без підзарядки весь день, заряджається за ніч за допомогою магнітної зарядки.

Бездротова зарядка схожа на зарядний пристрій Apple Watch

Імплантацію чипа проводить повністю автоматичний робот-хірург – він просвердлює в черепі невеликий отвір і підключає Link до мозку через гнучкі нитки.

Маск обіцяє, що операція проводиться протягом години і може бути виконана без анестезії – немає ризику і пошкодження тканин і нервової системи, а покинути клініку можна буде в той же день.

Після операції місце операції заростає, а люди навіть не будуть підозрювати, що у людини встановлено нейроімплантат.

Роботу пристрою Маск показав на двох свиней, яким успішно імплантували чіпи за два місяці до демонстрації.

“Це як Fitbit з маленькими проводами у вас в черепі. Перед вами здорова і щаслива свинка з імплантів, який стоїть уже пару місяців і відмінно працює.” Ілон Маск

Видалення імпланта не впливає на функції нервової системи: однією з свиней чіп видалили, тварина продовжує себе добре відчувати. Тому Neuralink можна при бажанні видаляти або оновлювати на більш актуальну модель без шкоди для здоров’я.

Під час презентації на екранах демонструвалися показники мозкової активності свині: чіп відстежував активність осязательного центру мозку тварини і реагував на дотики п’ятачка до об’єктів.

Інтерфейс може тонко працювати з нервовою системою. 
Наприклад, коли свиня знаходила п’ятачком їжу, чіп фіксував пікову активність нейронів.

Поки Маск продемонстрував тільки читання сигналів мозку, але в перспективі Neuralink планує, щоб пристрій міг не тільки зчитувати, але і записувати інформацію – в лікувальних цілях.

Захворювання, які може лікувати нова технологія : втрата пам’яті, депресія, залежність, втрата слуху, параліч кінцівок, втрата зору та інше.

Маск заявив про те, що в липні 2020 року Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) відзначило Neuralink, як інноваційний продукт. Поточні тести безпеки показують максимальні оцінки у всіх категоріях.

Компанія готується і до перших тестів на людях і чекає проведення перевірок і видачі дозволів і ліцензій (орієнтовно в жовтні).

У  Twitter Neuralink можна задати питання команді по роботі пристрою.

Після презентації команда Neuralink відповіла на кілька запитань журналістів. головне:

 • Чіп безпечний для установки, він зроблений по 6-нанометровим техпроцесом. Це не фінальний продукт, пристрій буде поліпшуватися.
 • Швидкість читання і запису з чіпа і на чіп буде непорівнянна з затримками на ПК. Затримка на прототипі – менш наносекунди.
 • В майбутньому чіп можна буде використовувати для управління Tesla – наприклад, подумки покликавши машину з парковки.
 • Чіп підтримує API для розробки додатків.
 • Neuralink можна буде використовувати для управління в іграх. Маск пообіцяв, що чіп буде підтримувати StarCraft.
 • Команда планує, що можна буде використовувати додатковий імплант, який допоможе відновити роботу всієї нервової системи. Швидкість передачі інформації дозволить людям з паралічем повноцінно ходити і рухатися без додаткової допомоги – тільки силами нервової системи.
 • Імплант дозволить працювати і з системою пам’яті, в тому числі, м’язової.
 • Свиней використовували для тестів з двох причин: вони схожі на людей і дуже люблять їжу.
 • Технологія має величезний потенціал у всіх сферах діяльності: від розробки в нейропространстве до симуляції зору для сліпих людей.
 • Чіп і його установка спочатку «буде дорогою, але ціна швидко знизиться» – до декількох тисяч доларів, включаючи операцію.

Повна трансляція презентації.

Коментар LIOM : ” Це назавжди змінить комунікації та розвиток технологій у майбутньому, також це напряму вплине на захист “розумних” девайсів та ринок безпеки оселі та приміщень.


#ілонмаск  #tesla #neuralink # новина